Akcja charytatywna – DZIĘKUJEMY.

Dzisiejszy postęp w rozwoju medycyny, wow. Ratujemy coraz więcej dzieci. Na oddziale są w bezpiecznych rękach i pod profesjonalną opieką. Jednak przychodzi czas kiedy zostaje mały pacjent wypisany z oddziału i zamykają się drzwi po jego wyjściu. Oni tam, fachowi opiekunowie,spokój – ich rozdział właśnie się zakończył, a my tu. Teraz witaj dzieciątko w prawdziwym świecie. WP_20150412_012 Świecie kolejek list do zapisania się na termin wizyty u specjalisty, znalezienie odpowiedniego lekarza, rehabilitacji- jaka? gdzie? u kogo? ile ? za ile? kiedy? i tak w ostateczności poszukiwanie w internecie nocami prywatnych gabinetów, warunków, praw pacjenta, pomocy specjalistycznej,….. Gdzie jest to miejsce w którym znajdę odpowiedź na moje pytania, szukam dalej.
Czy zaszczyt rozwojem medycyny i technologi nie powinien iść w parze z dalszymi konsekwencjami bytu uratowanego maluszka?, zapewnienie zaspokojenia podstawowych potrzeb tych małych ludzi?. Przecież ich jest coraz więcej z nami. Zastanawiam się jaka byłaby społeczność gdyby było tak pięknie ? jacy byliby ludzie względem siebie. Może właśnie przez takie zaniedbanie, największe świadectwo dają zwykli ludzie. Pokazują że potrzebujemy siebie wzajemnie. Pieniądze są bardzo ważne, ALE NIE NAJWAŻNIEJSZE. Czas, ludzie, relacje, rozmowy, otwartość, wspólne działanie, jeśli to nie jest na pokaz, ale płynie z serca ZMIENIA ŚWIAT. I to się dzieje naprawdę.
Wszystkim którzy byli w Iłownicy dzisiaj DZIĘKUJĘ, czas i poświęcenie, praca i determinacja, obecność i udział – BEZCENNE.
Życzę Wszystkim abyście zawsze stali na służbie ofiarowania pomocy. Przyjąć pomoc uczy się człowiek o wiele dłużej.